Dětský tábor 2020 - Pouští a Pralesem 

29.09.2020

Ohlédnutí za létem - tábor Royal Rangers

Ve dnech 25.7. až 1.8. 2020 se konal na Vystrkově u Orlické přehrady tábor pořádaný 19. přední hlídkou Royal Rangers v Příbrami. Zúčastnilo se jej 28 dětí, převážně z Příbrami a okolí.

Celotáborová hra byla inspirována dobrodružnou knihou "Pouští a pralesem" autora Henryka Sienkiewicze. Jedná se o příběh dvou dětí unesených v Egyptě na konci 19. století do nitra tehdy ještě neprobádané Afriky.

Jejich útěk z moci únosců, přežití v africké divočině i cesta zpět ke svým rodičům, bylo pozadí pro hlavní táborové aktivity.

Děti si zahrály několik "bojovek", vyráběly věci potřebné pro přežití v divočině, překonávaly strach ze tmy, když se plížily nočním lesem kolem stráží a vydaly se na nekonečné putování vltavskou divočinou při celodenním výletě.

Na táboře se samozřejmě konaly další zajímavé aktivity. Blízkost vody a dobré počasí vybízely k častému koupání, takže účastníkům málem začaly růst blány mezi prsty, neboť i ranní rozcvičky se odehrávaly v řece. Stejně jako minulý rok i letos nám Rangeři z Prahy připravili lezecké atrakce v korunách stromů, jejichž zdolání vyžadovalo řádnou dávku odvahy a síly.

Novinkou bylo využití dvou nových nafukovacích kánoí při programu. Druhým novým prvkem byla organizace závodu na způsob Spartan Race, tedy běžecké dráhy s různými překážkami jako je plazení v blátě, ve vodě atd.

Večery patřily seznamování s již zmíněným hlavním příběhem prostřednictvím oblíbených scének a zinscenovaného vysílání rádia, kde o dobrodružstvích svého předka hovořil pravnuk hlavního hrdiny. A protože Royal Rangers je křesťanská organizací pro děti a mládež, došlo také na biblická témata.

Jako každý rok nebylo snadné rozloučit se s táborem, se všemi zážitky a hlavně kamarády.

Je třeba poděkovat všem, kdo obětovali svůj čas a úsilí, aby se tábor i za letošních zpřísněných podmínek mohl konat. Vedoucím, praktikantům, personálu podílejícímu se na chodu tábora i těm, kteří tábor pomáhali stavět a sklízet.

Poděkování patří i městu Příbram, za jeho finanční podporu při nákupu zmíněných nafukovacích lodí. Rovněž byla ze strany města Příbrami projevena podpora a zájem osobní návštěvou pana starosty Konvalinky přímo na táboře.

19. přední hlídka Royal Rangers v Příbrami

Poznámka: Pravidelné schůzky oddílu Royal Rangers v Příbrami můžete navštívit, každý pátek od 16.00 hod. před 5. základní školou. Více na: www.facebook.com/rrpribram/ ; www.rrpribram.cz/

Další fotky     zde